Aug. 4 Hardin County election results
Counting of votes complete.
County Mayor
•Kevin C. Davis (R) – 2,942
County Commissioner, Dist. 1 (Vote for Two)
•Gary Combs (I) – 233
•Fred McFalls (I) – 180
County Commissioner, Dist. 2 (Vote for Two)
•Joe Bonee (R) – 218
Adam F. Coleman (R) – 260
County Commissioner, Dist. 3 (Vote for Two)
•Stephen A. Ballard (R) – 223
•Roger L. Jenkins (R) – 223
County Commissioner, Dist. 4 (Vote for Two)
•TJ Barker (R) – 156
•Kenny Harris (R) – 179
•Starla Shaw (I) – 134
County Commissioner, Dist. 5 (Vote for Two)
•Darren R. Howard (R) – 200
•Shirley Matlock (R) – 208
•Kathy Smith (I) – 266
County Commissioner, Dist. 6 (Vote for Two)
•Phillip Blackwelder (R) – 309
•Michael Pitts (R) – 259
County Commissioner, Dist. 7 (Vote for Two)
•Shane McGee (I) – 222
•Jimmy G. Neill (I) – 154
•Kirk V. Taylor (I) – 162
County Commissioner, Dist. 8 (Vote for Two)
•Michael Fielder (R) – 445
•Tom Smith (R) – 334
•Wally Hamilton (I) – 205
County Commissioner, Dist. 9 (Vote for Two)
•David Alexander (R) – 145
•Ashley A. Balentine (I) – 60
•Emery Lee White (I) – 96
County Commissioner, Dist. 10 (Vote for Two)
•Brodie Johnson (R) – 186
•Jason Renfroe (R) – 75
•Mike Fowler (I) – 144
County Trustee (Vote for One)
•Jeannie DeBerry Hopper (R) – 2,913
General Sessions Judge (Vote for One)
•Daniel L. Smith (R) – 2,966
Sheriff (Vote for One)
•Johnny M. Alexander (R) – 3,124
Circuit Court Clerk (Vote for One)
•Tammie Wolfe (R) – 2,840
County Clerk (Vote for One)
•Jeanette Stricklin (R) — 2,458
•Tina Berry Smith (I) — 1,057
Register of Deeds (Vote for One)
•Julie Gail Adkisson (R) – 3,041
Road Superintendent (Vote for One)
•Dale A. Bishop (R) – 1,564
•Wesley Jerrolds (I) – 2,024
Road Board, Dist. 3 (Vote for One)
•Ryan Johnson (R) – 264
Road Board, Dist. 4 (Vote for One)
•Billy J. Grooms (R) – 225
School Board, Dist. 2 (Vote for One)
•Janie Hinton Milender (I) – 284
School Board, Dist. 4 (Vote for One)
•Gary Vickery (I) – 253
School Board, Dist. 6 (Vote for One)
•Jeanell Franks Dennis (I) – 276
School Board, Dist. 8 (Vote for One)
•David Baker (I) – 458
School Board, Dist. 10
•Greg (Orby) Seaton (I) – 207
Circuit Court Judge – Part I, 24th Judicial District (Vote for One)
•Brent Bradberry (R) – 2,539 (13,948 district-wide)
Circuit Court Judge – Part II, 24th Judicial District (Vote for One)
•Bruce Irwin Griffey (R) – 2,465 (13,864 district-wide)
Chancellor, 24th Judicial District (Vote for One)
•Vicki Hodge Hoover (R) – 2,626 (14,204 district-wide)
District Attorney, 24th Judicial District (Vote for One)
•Neill Thompson (R) – 2,689 (15,287 district-wide)
Public Defender, 24th Judicial District (Vote for One)
•Robert “Tas” Gardner (R) – 2,399 (14,004 district-wide)